wersja komputerowa →
Proscar
lek na zapalenie prostaty bez recepty

Finasteryd to aktywny składnik zawarty w leku. Proscar jest lekiem przepisywanym najczęściej na leczenie lub przeciwdziałanie łysieniu, może być jednak z powodzeniem stosowana w leczeniu innych przypadłości, takich jak łagodny przerost gruczołu krokowego (BPH - benign prostatic hyperplasia). Kupić Proscar bez recepty w Polsce.

Aktywny składnik: Finasteride

Kupić Proscar 5mg w aptece internetowej

Lekarze radzą mężczyznom kupić Proscar (Finasteryd) do leczenia przerostu gruczołu krokowego. Proscar 5mg skutecznie walczy z gruczolakiem nawet w dorosłym życiu, normalizuje pracę prostaty. Będąc w dowolnym mieście Polski, możesz zamówić Proscar bez recepty w aptece online. Na naszej stronie możesz znaleźć opinie o Proscar i dowiedzieć się cenę Proscar w aptekach.

Kupić Proscar 5mg

Według statystyk łagodny rozrost gruczołu krokowego występuje u połowy mężczyzn powyżej 40 lat. W miarę starzenia się ryzyko wystąpienia gruczolaków zwiększa się, a w wieku powyżej 60 lat rozrost prostaty występuje u 85% mężczyzn. Według danych Światowej organizacji zdrowia rozrost gruczołu krokowego jest najczęstszą urologiczną chorobą wśród mężczyzn.

Dlaczego zaleca się kupić Proscar?

Proscar 5mg jest najbardziej skutecznym preparatem do leczenia gruczolaka prostaty, który w medycynie nazywa się również rozrost gruczołu krokowego. Choroba ta rozwija się w wyniku zaburzenia równowagi hormonów androgennych. Wraz z wiekiem w organizmie mężczyzny dochodzi do zmian w pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego, w wyniku czego testosteron (główny hormon płciowy) jest konwertowany do dihydrotestosteronu. DHT wpływa na odpowiednie receptory w tkankach prostaty, prowokuje rozwój guza niezłośliwego. Na stronie Apteka-bezrecepty zamówisz Sildenafil bez recepty w bezpiecznym miejscu.

Substancja czynna: finasteryd
Zawartość w pigułce: 5mg
Skład: 1 tabletka, pokryta powłoką, zawiera finasteryd 5mg
Termin ważności: 3 lata

Guz może znajdować się w różnych segmentach gruczołu krokowego. W miarę jego rozwoju w tkankach tworzą się guzki, kompresujące cewki moczowe. Pierwszymi objawami gruczolaka jest częste oddawanie moczu (słaby strumień moczu), ból podczas badania palpacyjnego prostaty. W przypadku braku terminowego leczenia oddawanie moczu staje się utrudnione, bolesne. Obecne uczucie niepełnego opróżnienia pęcherza moczowego. W zaawansowanych stadiach może uwalniać się krew wraz z moczem, rozwijać się niewydolność nerek i zapalenie pęcherza moczowego.

Kupić Proscar 5mg zaleca się w celu leczenia gruczolaka prostaty również na początku, jak i w zaawansowanych stadiach. W przeciwieństwie do wielu innych leków, które leczą stan zapalny, Proscar działa na samą przyczynę choroby i pomaga pokonać rozrost na zawsze.

Dzięki właściwości Proscar oddziaływać na hormonalne tło mężczyzny, ten lek jest również stosowany do leczenia łysienia. W takich przypadkach stosuje się mniejsze dawki.

Jak działa Proscar?

Aktywnym składnikiem preparatu Proscar 5mg jest Finasteryd. Ta substancja hamuje syntezę 5-alfa-reduktazy (wewnątrzkomórkowego enzymu, który zamienia testosteron w dihydrotestosteron). W efekcie zmniejsza stężenie DHT, i przywrócona zostanie normalna praca gruczołu krokowego. Znika opuchlizna i ból, odzyskuje się normalne oddawanie moczu.

Proscar na łysienie

U mężczyzn przyjmujących Proscar do leczenia łysienia, zatrzymuje się wypadanie włosów i przywraca się normalny ich wzrost. Wynika to z tego, że DHT wpływa na receptory mieszków włosowych, osłabiając je. Zmniejszenie stężenia DHT pomaga przywrócić normalny stan włosów.

Jak brać Proscar?

1 tabletkę Finaster 5 mg należy przyjmować 1 raz na dobę o tej samej porze, popijając lek wystarczającą ilością płynu. Jeśli z jakiegoś powodu nie użyłeś Proscar, wypij lekarstwo, jak tylko jest to możliwe, ale nie później niż 6 godzin przed czasem przyjęcia następnej dawki.

Zanim kupić Proscar bez recepty, należy skonsultować się z lekarzem. Lekarz przepisze optymalny czas trwania leczenia, a także leki wspomagające.

W okresie przyjmowania Proscar 5 mg należy ograniczyć spożywanie napojów alkoholowych.

Skutki uboczne

Proscar 5mg
 • reakcje alergiczne;
 • zmniejszenie libido;
 • zwiększenie częstości akcji serca;
 • bolesność i powiększenie gruczołów piersiowych;
 • zaburzenia wytrysku;

Podczas długotrwałych skutków ubocznych powodujących niepokój, skontaktuj się z lekarzem.

Przeciwwskazania

 • niewydolność wątroby;
 • wiek do 18 lat;
 • obturacyjna uropatia (wsteczny odpływ moczu z pęcherza do nerek);
 • nadwrażliwość na finasteryd.

Finaster 5 mg nie jest przeznaczony dla kobiet. Z ostrożnością należy zalecać starszym pacjentom, a także mężczyznom z zdekompensowanym stadium przerostu prostaty.

Proscar cena

Dawkowanie Cena za pigułkę
Proscar 5mg zł 4.20 - 5.00

W internetowych aptekach Polski cena Finaster 5 mg wynosi zł 4,29-7,65 za 1 tabletkę. Proscar bez recepty dostępny w opakowaniach po 30-360 tabletek.

Gdzie kupić Proscar bez recepty w Polsce?

W aptece internetowej możesz kupić Finaster 5 mg bez recepty. Jednak przed zakupem koniecznie skonsultuj się z lekarzem i dokonaj badania, aby lekarz wyznaczył optymalną terapię. Proscar pomoże pozbyć się gruczolaka i wszystkich jej nieprzyjemnych objawów (bólu, problemów z oddawaniem moczu i intymną bliskością), ale do skutecznego leczenia potrzebna jest pomoc specjalisty.

Aby kupić Proscar bez recepty, wybierz online aptekę z dobrą reputacją, potwierdzoną pozytywnymi opiniami klientów. Należy dokładnie zapoznać się z informacjami o produkcie i w razie potrzeby skonsultować się z pracownikami apteki.

Profilaktyka łagodnego rozrostu gruczołu krokowego

Jak wykazały badania medyczne, na zaburzenia równowagi hormonalnej i rozwój gruczolaka kompleksowo wpływa wiele czynników. Najbardziej znaczącym wśród nich jest dziedziczność. Jeśli u twojego ojca lub innych krewnych w linii męskiej są problemy ze zdrowiem prostaty, zajmij się profilaktyką już w młodości. Dodatkowymi czynnikami są siedzący tryb życia, nałogi, złe odżywianie.

Aby zminimalizować ryzyko rozwoju gruczolaku, należy stosować środki zapobiegawcze.

 1. Więcej się poruszaj. Ćwiczenia fizyczne pomagają utrzymać zdrowe hormonalne tło i poprawiają krążenie krwi. Szczególnie przydatne są ćwiczenia siłowe, sprinterskie bieganie, pływanie. Ćwicz co najmniej 2-3 razy w tygodniu.
 2. Zrezygnuj z palenia tytoniu. To nie tylko zmniejsza ryzyko rozwoju gruczolaków, ale i poprawi zdrowie w ogóle. Jak wykazały badania, u niepalących mężczyzn ryzyko przerostu prostaty o 13% niższy niż u palaczy.
 3. Ogranicz spożywanie alkoholu. Alkohol nie tylko zwiększa ryzyko choroby gruczołu krokowego, ale i pogarsza stan wątroby, co w przyszłości może utrudnić leczenie gruczolaka.
 4. Śledź za ilością i jakością żywności. Jedz świeże warzywa, mięso, ryby, rośliny strączkowe, orzechy, produkty pełnoziarniste. Przygotuj jedzenie grillowane lub na parze, aby zachować składniki odżywcze zawarte w produktach. Ogranicz spożywanie fast-foodów, wędlin, przekąsek.
 5. Nie zaniedbuj regularny masaż prostaty, zwłaszcza po 40 roku życia. Możesz zrobić go samodzielnie lub zwrócić się do lekarza.
 6. Przy pierwszych objawach gruczolaka skontaktuj się z lekarzem. Współczesna medycyna oferuje leki na zapalenie prostaty bez recepty. Im wcześniej będziesz mógł kupić Proscar 5mg, tym szybciej będziesz w stanie wyleczyć rozrost prostaty.
wersja mobilna →